З 2017 р. запрацює накопичувальна пенсійна система
«Ми будуємо нову систему пенсійного забезпечення українців, за якої пенсії будуть фінансуватися з трьох джерел – солідарного, накопичувального і недержавного рівнів».
Існуюча солідарна система буде вдосконалена завдяки звільненню від невластивих функцій і скасуванню з 1 січня 2016 року спеціальних пенсій. При цьому буде збережено систему професійних пенсій для тих категорій пільговиків, які справді цього потребують.
«Пенсійне забезпечення громадян здійснюватиметься за єдиними для всіх принципами. З наступного року пенсії державним службовцям і прирівняним до них особам (суддям, прокурорам та ін.) призначатимуться на загальних підставах», відзначає Розенко.
Для захисту інтересів осіб, стаж держслужби яких становить 10 років і більше, цей стаж буде зафіксовано, а при виході таких громадян на пенсію їм компенсуватимуть частину сплачених страхових внесків.
Говорячи про запровадження накопичувального рівня, яке заплановане з 1 січня 2017 року, Павло Розенко зазначив, що йдеться про персоніфікацію пенсійного забезпечення: «Кожен буде залучений до формування свого пенсійного майбутнього».
Пакетом законодавчих ініціатив пропонується більш ліберальний принцип входження на накопичувальний рівень. Зокрема, стати учасником накопичувальної пенсійної системи зможуть не лише українці віком до 35 років, а й до 55-річного віку – на добровільних засадах. Ставка накопичувального внеску людини до Пенсійного фонду зростатиме від 2 відсотків на старті реформи до 7% у 2022 році.
Під егідою Пенсійного фонду буде створено спеціальний орган, який здійснюватиме публічне адміністрування накопичуваних людьми фінансів. Рада накопичувального фонду на конкурсних засадах залучатиме компанії з управління активами, робота яких, у свою чергу, знаходитиметься під контролем влади. #Сквира
|