. ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА УЧАСНИКАМ АТО ТА ЇХ СІМ’ЯМ - 25 Вересня 2014 - Офіційний сайт Сквирської міської ради


Четвер, 21.11.2024, 20:42
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту

Категорії розділу
Новини Сквирська міська рада [151]
Новини міста [130]
Новини КП "Сквирське комунальне господарство" [34]
Повідомлення Районного сектору головного управління державної служби надзвичайних ситуацій [78]
Новини пенсійного фонду України у Сквирському районі [17]

Статистика

Онлайн всього: 12
Гостей: 12
Користувачів: 0

Реклама

Головна » 2014 » Вересень » 25 » ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА УЧАСНИКАМ АТО ТА ЇХ СІМ’ЯМ
11:54
ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА УЧАСНИКАМ АТО ТА ЇХ СІМ’ЯМ

Заступник голови Київської обласної державної адміністрації, керівник Обласного штабу допомоги учасникам АТО та їх сім’ям Христюк Дмитро дає юридичні консультації з двох поширених питань минулого тижня, проблематика яких стосується пільг на медичну допомогу, а також про порядок присвоєння звання Герой України та пільги громадянам, яким воно присвоюється.

1. Пільги на отримання медичної допомоги військовослужбовцям та членам їх сімей. Відповідно до статті 11 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”,                                                                                                             військовослужбовці, військовозобов'язані  та резервісти,  які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, мають право на безоплатну кваліфіковану медичну   допомогу   у військово-медичних закладах охорони  здоров'я. Військовослужбовці щорічно   проходять   медичний   огляд,   щодо   них   проводяться лікувально-профілактичні заходи.

За відсутності  за  місцем  проходження  військової   служби, навчальних  (або  перевірочних) і спеціальних зборів або за місцем проживання військовослужбовців військово-медичних закладів охорони здоров'я  чи  відповідних  відділень  або  спеціального  медичного обладнання,  а також  у  невідкладних  випадках  медична  допомога надається  державними  або комунальними закладами охорони здоров'я за  рахунок  Міністерства   оборони   України,   інших   утворених відповідно    до   законів   України   військових   формувань  та правоохоронних органів.

Члени сімей військовослужбовців (крім  військовослужбовців строкової   військової   служби   та  курсантів  (слухачів)  вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають військові навчальні підрозділи) за відсутності за місцем їх проживання державних або комунальних закладів охорони  здоров'я отримують  медичну  допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров'я.

Члени сімей військовослужбовців та осіб,  звільнених у  запас або у відставку,  а також  військовослужбовців,  які  загинули (померли),  пропали безвісти, стали інвалідами під час проходження військової  служби  або  постраждали  у  полоні в ході бойових дій (війни)  чи  під  час участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, якщо ці особи прослужили у Збройних Силах України, інших   утворених   відповідно   до   законів України  військових формуваннях  та  правоохоронних  органах не менш як 20 календарних років,   мають   право   на   медичне  обслуговування  у  закладах Міністерства   оборони України,  інших  утворених  відповідно  до законів  України  військових  формувань та правоохоронних органів. Направлення військовослужбовців та членів   їх  сімей на лікування  за  межі України здійснюється на загальних підставах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Військовослужбовці (крім  військовослужбовців  строкової військової  служби) та члени їх сімей мають право не більше одного разу на рік на санаторно-курортне  лікування  та  відпочинок у санаторіях,  будинках  відпочинку,  пансіонатах  і  на туристських базах  Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів  України  військових формувань та правоохоронних органів з пільговою   оплатою   вартості  путівок  у  розмірах  та  порядку, встановлених   Кабінетом   Міністрів   України. Таким же правом користуються   члени   сімей   військовослужбовців,  які  загинули (померли)  або  пропали  безвісти  під  час проходження військової служби. До таких членів сімей належать: батьки, дружина (чоловік), неповнолітні  діти, а також діти - інваліди з дитинства (незалежно від  їх  віку).

Військовослужбовцям, які направляються до санаторію для продовження лікування відповідно до висновків військово-лікарської комісії після лікування в госпіталях, путівки  надаються безоплатно. Військовослужбовці строкової військової служби, курсанти (слухачі) вищих  військових навчальних закладів та курсанти вищих навчальних закладів,  які мають  військові  навчальні  підрозділи, навчальних центрів (частин), військовослужбовці-жінки за наявності медичних показань забезпечуються  безоплатним  санаторно-курортним лікуванням.

Військовослужбовці, які  отримали  захворювання,  пов'язане з виконанням  обов'язків  військової  служби,  після   лікування   у військово-медичному   закладі  охорони  здоров'я  мають  право  на позачергове одержання путівок до санаторно-курортних та оздоровчих закладів Міністерства оборони України,  інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.

Військовослужбовцям, зайнятим  на   роботах із шкідливими умовами  праці,  а  також  при  особливому  характері  їх  служби, військовослужбовцям,  які стали інвалідами внаслідок бойових  дій, учасникам  бойових  дій  і  прирівняним  до них особам путівки для санаторно-курортного лікування надаються у першу чергу.

Пенсіонери з числа військовослужбовців, які визнані інвалідами I та II групи внаслідок захворювання,  пов'язаного з проходженням  військової  служби,  забезпечуються  путівками для санаторно-курортного лікування незалежно від виду пенсії, яку вони отримують. Інваліди III групи, звільнені з військової служби  за станом здоров'я, які   отримують   пенсії   по   інвалідності, забезпечуються путівками  для  санаторно-курортного  лікування  за наявності медичних показань.

Порядок забезпечення путівками для санаторно-курортного лікування встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок бойових дій,  а  також  учасники  бойових  дій  прирівнюються  у правах до інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни.

Військовослужбовці-жінки  користуються   всіма   пільгами, передбаченими законодавством  з питань соціального захисту жінок, охорони материнства і дитинства. Ці пільги поширюються на батьків з  числа  військовослужбовців,  які  виховують дітей без матері (у разі її смерті,  позбавлення батьківських прав, на час перебування у  лікувальному закладі  охорони  здоров'я  та  в  інших випадках відсутності материнського піклування про дітей).

Військовослужбовці,   звільнені   з   військової    служби внаслідок   захворювання, пов'язаного  з  виконанням  обов'язків військової служби,  члени сімей військовослужбовців приймаються на обстеження  і  лікування  до  військово-медичних  закладів охорони здоров'я в порядку,  встановленому Міністерством оборони  України, іншими   утвореними відповідно до  законів  України  військовими формуваннями та правоохоронними органами.

 

Законодавча база:

Закон України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

 

2. Звання Герой України та пільги громадянам, яким воно присвоюється.

Вищим ступенем відзнаки в Україні є звання Герой України.

Звання  Герой  України  є державною нагородою та присвоюється громадянам України за здійснення визначного геройського вчинку або  визначних  трудових досягнень.

Присвоєння   звання   Герой   України  провадиться  Указом Президента України.

Герою  України  вручається   орден   "Золота   Зірка"   за здійснення  визначного  геройського вчинку або орден Держави - за визначні трудові досягнення. Особами,  які  мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, вважаються Герої Соціалістичної Праці, Герої України та повні кавалери ордена Трудової Слави.

Особам,  яким присвоєно звання Герой України, надаються такі пільги:

1) надбавки до пенсій, які  вони  отримують,  у  розмірі  200 процентів   мінімальної   пенсії за віком, фінансування  яких здійснюється  за  рахунок Державного  бюджету  України;

2) зі  сплати  податків,  зборів,  мита та інших платежів до бюджету   відповідно  до  податкового  та  митного  законодавства;

3) першочергове безплатне  особисте  і  безплатне  членів  їх сімей  (дружини  (чоловіка)   і   дітей   віком   до   18   років) обслуговування в амбулаторно-поліклінічних закладах усіх типів  та видів, позачергова безплатна особиста і безплатна членів їх  сімей (дружини (чоловіка) і дітей віком до 18  років)  госпіталізація  і лікування в стаціонарах, госпіталях, лікарнях, а також  збереження безплатного  обслуговування  зазначених  осіб  у  поліклініках  та інших медичних закладах, до яких вони були  прикріплені  у  період роботи до виходу  на  пенсію.  Зазначені  пільги  зберігаються  за одним із подружжя, що пережило, і дітьми віком до 18 років;

4) першочергове безплатне забезпечення ліками, що придбані за рецептами лікаря, доставка за його висновком ліків додому;

5) безплатне виготовлення  і  ремонт  зубних  протезів  (крім виготовлених з дорогоцінних металів);

6)  безоплатне  першочергове забезпечення санаторно-курортним лікуванням з компенсацією вартості проїзду до санаторно-курортного закладу  і  назад.  Порядок  надання  путівок,  розмір  та порядок виплати  компенсації  визначаються  Кабінетом  Міністрів  України;

7) звільнення передбачених цією  статтею  осіб  і  членів  їх сімей,  що  спільно  проживають  з  ними,  від  квартирної  плати, незалежно від форм власності житлового фонду,  оплати  комунальних послуг  у межах   норм, встановлених законодавством (водопостачання,    каналізація,   газ,   електроенергія, гаряче водопостачання,  центральне  опалення,  а  в будинках, що не мають центрального  опалення, - надання палива, придбаного у межах норм, встановлених  для  продажу  населенню,  та  інші  види комунальних послуг),   від   плати   за   користування  домашнім  телефоном  і позавідомчою  охоронною сигналізацією  житла  незалежно  від виду житлового фонду. Зазначені  пільги  зберігаються  за  одним  із подружжя,  що  пережило,  і  батьками Героїв Соціалістичної Праці, Героїв  України, повних кавалерів ордена Трудової Слави;

8) першочергове поліпшення житлових умов при наданні житла  у будинках  державного,  у  тому  числі  відомчого,  і  громадського житлового фонду з наданням при цьому додаткової жилої площі до  20 квадратних метрів;

9) звільнення від оплати послуг за оформлення  документів  на право власності на квартиру при її приватизації;

10) безплатний капітальний ремонт жилих  будинків  (квартир), що знаходяться у їх власності,  або  компенсація  витрат  на  його проведення при виконанні власними силами відповідно до Положення про систему технічного обслуговування, ремонту  та  реконструкції жилих будинків;

11) першочерговий відпуск місцевих будівельних матеріалів  на будівництво індивідуальних жилих будинків і на капітальний  ремонт житла;

12) позачергове користування  всіма  видами  послуг  зв'язку, позачергове  і  безплатне   встановлення    домашніх    телефонів, позачергове і безплатне  обладнання  житла  засобами  позавідомчої охоронної сигналізації;

13) першочергове придбання акцій за їх  номінальною  вартістю на  суму  і  за  рахунок виданих Герою Соціалістичної Праці, Герою України,  повному кавалеру ордена Трудової Слави, членам їх сімей, що   спільно   проживають   з   ними,   приватизаційних   майнових сертифікатів;

14) першочергове придбання за рахунок власних коштів акцій за їх номінальною вартістю на половину суми виданих зазначеним у  цій статті особам і членам їх сімей, що  спільно  проживають  з  ними, приватизаційних майнових сертифікатів;

15) безплатний  проїзд  один раз на рік (туди  і  назад) залізничним транспортом у двомісному купе спальних вагонів швидких і пасажирських поїздів, водним транспортом у каютах першого  класу (на місцях першої  категорії)  експресних  і  пасажирських  ліній, повітряним або міжміським автомобільним транспортом;

16) безплатне користування внутріміським транспортом (трамваєм,  автобусом,  тролейбусом,  метрополітеном, водними переправами) і поїздами  приміського  сполучення,  а  в  сільській місцевості - автобусами внутріобласних ліній;

17) позачергове придбання квитків на всі види залізничного, водного, повітряного і автомобільного транспорту;

18) щомісячна  виплата  грошової  компенсації   витрат    на автомобільне  паливо  з  розрахунку  50  літрів   високооктанового бензину на місяць відповідно до діючих цін на паливо (за наявності особистого  автотранспорту);

19) позачергове користування усіма видами послуг підприємств торговельно-побутового обслуговування, при відвідуванні культурно-видовищних і спортивно-оздоровчих закладів;

20) переважне право на залишення  на  роботі  при  скороченні чисельності чи штату працівників  незалежно  від  часу  роботи  на даному  підприємстві,  в  установі або  організації,  першочергове працевлаштування  при  ліквідації  підприємства,    установи   або організації;

21) безплатне  навчання і перенавчання нових професій  за місцем роботи в учбових закладах системи  державної  підготовки і перепідготовки кадрів, а також у платних навчальних закладах і  на курсах;

22)  надання зазначеним особам щорічної оплачуваної відпустки, а також  додаткової  відпустки  без  збереження  заробітної  плати терміном до трьох тижнів на рік у зручний для них час;

23)  безплатне поховання померлого (загиблого) Героя Соціалістичної  Праці,  Героя  України,  повного  кавалера  ордена Трудової  Слави;

24) спорудження на могилі померлого (загиблого) надгробка  за встановленим Урядом України зразком. Додаткові витрати,  пов'язані із  зміною  встановленого  Урядом  України    зразка    надгробка, оплачуються сім'єю померлого (загиблого) чи організацією-спонсором;

25)  виплата  дружині  (чоловіку) і дітям віком до 18 років у разі  смерті  (загибелі)  одноразової  допомоги  в  розмірі  п'яти прожиткових   мінімумів,   затверджених  законом  на  день  смерті (загибелі),  у  розрахунку  на  місяць  на  одну особу.

 

Для отримання   додаткової інформації  звертайтеся за тел.: (063) 730 84 39

 

Законодавча база:

Закон України “Про державні нагороди України” ,

Закон України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”,

Указ Президента України від 02.12.2002 року № 1114/2002 “Про звання Герой України”.

Переглядів: 738 | Додав: skvira | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу

Пошук

Календар
«  Вересень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів

Друзі сайту
  • Київська обласна рада
  • Сайт Відділу освіти Сквирської РДА
  • Сквирська районна державна адміністрація
  • Пенсійний фонд України у Сквирському районі

  • Copyright MyCorp © 2024